W przedszkolu Leśny Skrzat czeka na naszych podopiecznych wiele różnorodnych atrakcji i zajęć dodatkowych. Spośród przygotowanych przez naszą kadrę zajęć dodatkowych dzieci wraz z rodzicami mogą wybrać te, które najbardziej je interesują.

Matematyka

Zapraszamy do fascynującego świata liczb, kształtów geometrycznych oraz zagadek. Na tych zajęciach będziemy rozwijali umiejętności przestrzennego i logicznego myślenia, dzięki czemu matematyka na dalszych etapach edukacji będzie przyjemnością!

Fizjoterapia

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę i mają na celu poprawę sprawności ruchowej – równowagi, koordynacji oraz czucia własnego ciała.

Programowanie

Na tych zajęciach będziemy poznawali tajniki świata komputerów oraz tabletów.

Będziemy tworzyli kod, wpadali na świetne pomysły i naprawdę rozruszamy nasze szare komórki.

Rytmika

Będziemy rozwijali muzyczną wrażliwość, rozpoznawali dźwięki oraz odtwarzali rytm ulubionych piosenek. To świetna okazja do rozwoju koordynacji ruchowej poprzez stymulację dźwiękową.

GRAFOMOTORYKA

Przygotowuje dzieci do opanowania umiejętności pisania, która jest podstawowym zadaniem na czas nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Pisanie to nie tylko prawidłowe kreślenie liter, ale też poprawność stylistyczna, gramatyczna i ortograficzna.

Języki obce

Dla przyszłych młodych poliglotów przygotowaliśmy zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego. Poprzez zabawę będziemy wspólnie wkraczali w świat obcych wyrazów i innych kultur.

Zajęcia taneczne

To radosne i porywające warsztaty, w trakcie których będziemy rozwijali sprawność ruchową, wyobraźnię oraz poczucie humoru. Na tych zajęciach będziemy wyzwalali dużo energii, ćwiczyli rytmiczne podskoki i wyczucie muzyki.

Gimnastyka artystyczna

W czasie zajęć będziemy ćwiczyć, tańczyć oraz uczyć się choreografii. Będą towarzyszyły nam kolorowe wstążki, piłki, skakanki oraz hula-hoop. Gimnastyka artystyczna to doskonała zabawa połączona z rozwojem wrażliwości na ruch oraz muzykę.

Dogoterapia

Na tych zajęciach dzieci mają możliwość obcowania ze specjalnie wyszkolonym psem. To nie tylko głaskanie, karmienie oraz zabawa, lecz także budowanie więzi emocjonalnej ze zwierzęciem, sprzyjające rozwojowi empatii i odpowiedzialności.

ZAJĘCIA KONSTRUKCYJNE

Pobudzają wyobraźnię, ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają jego kreatywność. Polegają na budowaniu, wytwarzaniu czegoś nowego. Różnią się jednak tym, że w zabawie konstrukcyjnej powstaje wytwór, będący rezultatem działań dziecka. Zabawy tego typu wyzwalają pomysłowość, wdrażają do skupienia uwagi, uczą obserwacji.

Zajęcia sportowe

Ogólnorozwojowe zajęcia, w trakcie których każdy młody sportowiec będzie mógł znaleźć odpowiednią dyscyplinę dla siebie.

Rozwijamy sprawność ruchową, uczymy się zasad przeróżnych sportów oraz gier zespołowych.

Zooterapia

W towarzystwie naszych zwierzaków nikt nie będzie czuł się samotny ani smutny. Zooterapia doskonale rozładowuje stres, uczy jak słuchać i współpracować.

Samoobrona

W trakcie zajęć będziemy rozwijali trudną sztukę asertywności, a także nauczymy przedszkolaki jak skutecznie się bronić przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

LOGORYTMIKA

to metoda wspomagająca zajęcia logopedyczne, polegająca na połączeniu właśnie terapii logopedycznej z rytmiką. Dzięki temu połączeniu oddziałuje na sferę słuchową, ruchową i słuchowo-ruchową pacjenta. W logorytmice stosuje się elementy gimnastyczne przy muzyce. Na bazie takich ćwiczeń muzyczno-ruchowych wykonuje się ćwiczenia słowno-ruchowe, w których wiodący jest rytm.

LEGO

Fantastyczna zabawa w budowanie. Zajęcia zapewniają mnóstwo zabawy oraz radości pełnym entuzjazmu dzieciom, które dzięki swojemu zestawowi stworzyć chcą wspaniałe konstrukcje i niesamowite modele. Uczą logicznego myślenia oraz rozwijają na wielu polach! To świetna twórcza zabawa.