Przedszkole Leśny Skrzat to miejsce nowoczesne oraz przyjazne dzieciom. Naszej codziennej pracy przyświecają dwa założenia – myślimy twórczo i wychowujemy innowacyjnie!

Każdego dnia dbamy o to, aby powierzone nam dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie i komfortowo. Do naszej placówki zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 5 roku życia. Wiemy, że to okres w życiu małego człowieka, który może zadecydować o jego wielkiej przyszłości, dlatego niezwykle ważne są dla nas nowoczesne metody dydaktyczne i wychowawcze, które wspierają rozwój zdolności każdego z naszych podopiecznych. W przedszkolu pracujemy Metodą Dennisona, która wspomaga wszechstronny rozwój poprzez aktywizację połączeń nerwowych.

W wieku przedszkolnym kształtuje się potencjał intelektualny, rozwijają się umiejętności komunikacyjne, poznawcze, a także emocjonalne. W Leśnym Skrzacie dbamy o harmonijny rozwój naszych podopiecznych, stymulując rozwój każdej z tych sfer. Podopiecznych traktujemy indywidualnie i myślimy o ich jednostkowym rozwoju. Nasi wykwalifikowani nauczyciele, w oparciu o współczesną myśl pedagogiczną, tworzą autorskie programy edukacyjne. Zatrudniamy 5 nauczycieli wychowawców, 2 nauczycieli wspomagających oraz 2 pomoce nauczyciela. Wszyscy posiadają wykształcenie pedagogiczne i duże doświadczenie w pracy z dziećmi.

W Leśnym Skrzacie najważniejsze jest dobre samopoczucie i bezpieczeństwo dzieci. Dlatego rytm dnia – pory posiłków, spania oraz zabawy są dostosowane do przyzwyczajeń i nawyków przedszkolaka. Nasze przedszkole jest otwarte dla podopiecznych od 6:00 do 18:00. Każdy z naszych wychowanków jest małą indywidualnością, w związku z tym przygotowana przez nas oferta zajęć dodatkowych jest niezwykle różnorodna. Dodatkowo oferujemy opiekę zespołu WWR (wczesnego wspomagania rozwoju dziecka), czyli fizjoterapeuty, pedagoga, psychologa, logopedy oraz terapeuty zajęciowego.

W naszym przedszkolu obowiązują mundurki – dzieci na co dzień przychodzą w niebieskiej koszulce polo oraz czarnych spodniach lub legginsach.

Przedszkole podąża za najnowszymi trendami także w kwestii zdrowego odżywiania. Przygotowywane posiłki są odpowiednio zbilansowane, dostarczają wszystkich wartości odżywczych, niezwykle ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka. Układając jadłospisy uwzględniamy indywidualne preferencje oraz alergie pokarmowe. Bierzemy udział w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” koordynowanym przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego.

Opinia rodziców jest dla nas bardzo ważna, dlatego zapraszamy do współtworzenia naszego przedszkola – dzielenia się uwagami i sugestiami. Jesteśmy otwarci na każdy pomysł, chcemy, by nasze placówki odpowiadały najwyższym oczekiwaniom. Dzięki współpracy możemy się zmieniać dla dzieci oraz ich rodziców. Naszymi standardami są troskliwa opieka, twórcza stymulacja oraz profesjonalna i dobrze wykształcona kadra wychowawców.

W trosce o wygodę Państwa pociech zadbaliśmy o wyposażenie, które posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Grupy zajęciowe są niewielkie, dzięki czemu każdemu dziecku możemy poświęcić dużo uwagi. Wszelkie sprzęty są dostosowane do wieku oraz potrzeb dzieci – przygotowaliśmy specjalny program autorski „Usiądź wygodnie” i zamiast krzeseł siadamy na komfortowych piłkach! To świetnie poprawia koordynacje ruchową oraz pozytywnie wpływa na kształtowanie postawy ciała.

Specjalny system zabezpieczeń czuwa nad bezpieczeństwem przedszkolaków – w budynku zainstalowany jest całodobowy monitoring, system kamer monitorujących sale oraz wideofon. Leśny Skrzat spełnia wymogi sanitarne oraz przeciwpożarowe. Rodziców zapraszamy do specjalnie przygotowanego pomieszczenia, w którym można dyskretnie obserwować dzieci i przekonać się na własne oczy, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka.

Przedszkole usytuowane jest w bezpiecznej oraz przyjemnej okolicy. Dla naszych placówek wybieramy ciche i spokojne miejsca w otoczeniu zieleni. Obcowanie z naturą rozwija wrażliwość i wyobraźnię, a także pozwala na zdobycie wiedzy przyrodniczej. Nasi podopieczni mogą co miesiąc wybrać się na wycieczkę fakultatywną do pięknych, ciekawych i inspirujących miejsc w okolicy.